Sponzorované odkazy
Spoření a pojištění pro děti

Dobrý den, naše informační stránka vám nabízí základní informace z oblasti spoření pro děti a dětské spoření s pojištěním. Doufáme že Vám tato stránka pomůže při rozhodování jakým způsobem vašemu dítěti spořit a zajistit ho do budoucnosti.

V případě že máte dotazy a nebo nápady na vylepení našich stránek o spoření pro děti, prosím zanechte vaší zprávu jako komentář k článku.

Děkujeme

Pojištění a spoření pro děti

Životní pojištění není jen vkladní knížka

Každý rodič už při narození svého drahého syna nebo dcery by měl zařídit tzv. životní pojištění dítěte. Pojištění dítěte je velmi důležitá a nejednoduchá věc. Pod pojmem životní pojištění si většina lidí představí vkladní knížku, která se zřizuje při narození, ale každý v dnešní době neví, že životní pojištění není jenom vkladní knížka, patří sem i neméněcenné rizikové pojištění a samozřejmě také stavební spoření. U různých pojišťoven naleznete různé kombinace těchto pojištění. Například kombinace rizikového pojištění se stavebním spořením, stavební spoření a vkladní knížka nebo méně známé pojištění dětí a rodičů. Tyto 3 základní druhy pojištění naleznete u většiny českých pojišťoven. Životní pojištění je souhrnný název pro tyto tři základní druhy pojištění. Životní pojištění můžete mít od získání rodného čísla svého dítěte až po dovršení osmnáctého roku jeho života. V tomto intervalu můžete kdykoli založit životní pojištění a platnost je většinou minimálně 6 let, takže například při založení v sedmnácti letech ho dítě bude mít to dvaceti dvou let. Například velmi známé životní pojištění nabízí Česká Spořitelna. Takzvané Flexibilní životní pojištění JUNIOR. Je to dětské pojištění, které nabízí komplexní pojištění Vašeho dítěte pro případ neočekávaných událostí.

Pravidelné spoření

Životní pojištění v sobě zahrnuje pravidelné spoření a pojištění, když se Vám jako zákonným zástupcům něco stane nebo vaše dítě bude mít úraz. Pravidelné spoření znamená, že například každý měsíc budete Vašemu dítěti spořit určitou částku podle Vašeho platu nebo jak se rozhodnete. Každá vkladní knížka má určitý úrok a ten se Vám přičte buď každý měsíc, nebo rok, podle podmínek stanovených ve smlouvě. Výše úroku je různá může se lišit až o celá procenta. Stát samozřejmě podporuje tyto formy vkladů a investic. Například v osmnácti letech můžete dostat od státu třeba 20 000 korun při skončení stavebního spoření.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

Vyhledávání
Vyhledávání pojištění
Naposledy hledané pojištění
Zajímavé stránky